Український фільм «Машина часу Майдан» здобув відзнаку на престижному британському фестивалі
Стрічка «Машина Часу Майдан», створена кінооб’єднанням #Babylon’13 у копродукції з Суспільним мовленням та Trimafilm (Німеччина), отримала спеціальну відзнаку на британському фестивалі документального кіно Sheffield DocFest. Про задум фільму і значення відзнаки в ефірі радіо Хартія розповів Роман Любий, режисер фільму і військовослужбовець.
«Загалом, участь у Sheffield це вже досить престижно. Тобто учасник, навіть якщо не отримує нагород, то йому відкривається багато дверей до показів по всій Європі, по різних фестивалях, ну і можливість впливати на щось. Ось ми отримали special mention — особливу відзнаку», — говорить Любий.
Стрічка, створена до 10-ї річниці Революції Гідності, є особливим поєднанням документалістики і фікшну.
«Це ж загальний тренд, якщо можна це так назвати, світовий, вже не перший рік. Документальне кіно намагається виглядати, як ігрове, а ігрове кіно намагається виглядати, як документальне. Тобто, намагається мімікрувати під дійсність. Ми, в свою чергу, коли почали працювати над цим фільмом, мали трошки інші плани. Але так воно пішло, і в результаті ми вирішили сприймати і ставитися до цього фільму як до ігрового», — каже Любий.
Для створення фільму автори використали матеріали, відзняті #Babylon’13 під час Революції Гідності. Елементом фікшну є вигадана подорож в часі головного героя, що повертається на Майдан вже з війни Росії проти України.
«І ось шукали форму, в якій це все застосувати в новому ключі, вже з тим досвідом, який у нас є, у нашої країни є. Ми на 10-річчя планували зробити, але виробництво не без причини затягнулось. Хотілося на 10-річчя зробити з тим багажем знань, який нам дає зараз тільки зрозуміти, про що був Майдан, що це взагалі було», — сказав Роман Любий.