Понад 2 тисячі учнів навчаються офлайн: досвід підземних шкіл у Пісочині
У Пісочинській громаді, що на Харківщині, функціонують дві підземні школи, тож більше 2 тисяч учнів мають змогу навчатися за змішаною формою: три дні в школі, два дні — онлайн. Завершується також будівництво підземного дитячого садка, першого такого в Україні. Як це впливає на розвиток громади в ефірі Радіо Хартія розказав Олег Чернобай, Пісочинський селищний голова.
«Завдяки суттєвій підтримці держави та Харківської обласної військової адміністрації місцевій владі вдалося за останні роки збудувати дві підземні школи. Це фактично споруди подвійного призначення, які використовуються як для навчання пісочинських школярів, так і для укриття населення під час повітряних тривог», — говорить Чернобай.
Завдяки наявності таких просторів більше 2 тисяч учнів мають змогу навчатися за змішаною формою навчання: три дні в школі, два дні — онлайн. А за останні два роки у громаді зросла кількість першокласників.
«Практично плюс два класи для перших класів – це дійсно результат. Це свідчить про те, що люди бачать, що громада не стоїть на місці, громада створює за підтримки держави безпечні простори, де діти мають можливість не тільки навчатися, а і соціалізуватися. І сім’ї почали повертатися поступово до громади, і діти відвідують ліцей в змішаній формі навчання», — каже Чернобай.
У громаді також завершується будівництво підземного дитячого садка.
«За підтримки обласної військової адміністрації нам вдалося залучити кошти з Європейського інвестиційного банку, місцеві кошти, обласні. І практично в нас знаходиться на фінішній прямій будівництво першого підземного садочку», — говорить Чернобай.
За словами Чернобая, нині в громаді проживають понад 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Наявність підземних шкіл робить Пісочинську громаду більш привабливою для родин, які через війну були змушені залишити свої домівки та шукати безпечніше місце для життя.
Практично в кожному класі навчаються діти, які переїхали з інших населених пунктів або областей України. Саме тому для повного забезпечення потреб громади в безпечних освітніх просторах необхідне будівництво ще однієї підземної школи.
«Звичайно, нам потрібна ще одна школа підземна. І для цього ми зараз в комунікації з Харківською обласною військовою адміністрацією розробили ще один проєкт підземної школи в одному із найбільших ліцеїв Пісочинської громади. І сподіваємося, що нас підтримають, і ми почнемо будувати незабаром і третю підземну школу. І тоді у нас практично всі питання стосовно безпекових просторів в закладах освіти буде вирішено», — сказав Олег Чернобай.