Павло Остріков готує новий фільм: про що розповість стрічка
Режисер Павло Остріков працює над новим проєктом під назвою «Трагедія». Фільм буде презентовано на міжнародній програмі воркшопів MFI Script 2 Film. Деталями про стрічку і роботу над нею Павло Остріков поділився в ефірі радіо Хартія.
«Фільм називається «Трагедія», хоча це вводить в оману глядача. Насправді це — трагікомедія. Це дуже схоже на «Ти — космос», де є місце і посміятися, і поплакати», — говорить Остріков.
Ідея фільму з’явилася у режисера ще в 2018 році. Сюжет розгортається в майбутньому, після завершення війни в Україні.
«Я переніс цю історію трішки вперед, щоб мати змогу говорити про нашу війну, про наше сьогодення зараз. Бо всі фільми про майбутнє або про минуле, вони говорять про сьогодення, просто трохи з дистанцією», — каже Остріков.
Головний герой — професор, що спеціалізується на дослідженні давньогрецької міфології. Під час війни він втратив дружину.
«І ось в цій новій реальності він розуміє, що напевно десь є царство мертвих, якщо всі ці міфи правдиві, хоча б на трішки. І до нього приєднується студент, який сирота. І ось вони двоє одинаків ідуть на пошуки царства мертвих, щоб відшукати своїх рідних», — говорить Остріков.
Свою нову стрічку режисер називає мюзиклом. Вся музика буде написана спеціально для цього фільму.
«В нашому випадку герої не співають, співає хор. Так як це трагедія, яка пов’язана з античністю, з грецькою міфологією, я подумав, що буде цікаво вставити хор, який завжди присутній в грецьких трагедіях. І таким чином він буде проспівувати частини сюжету і зв’язувати весь фільм докупи. І ще одна ниточка, яка пов’язує хор і героїв, це те, що головний герой починає цей фільм з того, що він співає в цьому хорі», — каже Остріков.
Один із жарнів який буде використаний у фільмі — це road movie (подорожній фільм — ред.). У пошуках цартства мертвих герої фільму мандруватимуть Україною.
«Проблема в тому, що я ніяк не можу додати мою Хмельниччину в цю історію. Але мені здається, врешті я її додам», — говорить Остріков.
Нову стрічку режисер називає глибшою, у порівнянні зі своїми попередніми роботами, а тема кохання буде в ній однією з центральних.
«Це буде і романтичне кохання, і кохання як дружба, тому що для мене слово «кохання» більш обширне. Тому, мені здається, фільм буде трішки глибший. І цікаво, насправді, в мене ще немає всіх відповідей, тому мені самому цікаво, куди проведе ця історія», — сказав Павло Остріков.