До усіх подкастів
Кругова оборона
Подкаст

Кругова оборона

Відбивати атаку з будь-якого напрямку, стояти плечем до плеча, довіряючи одне одному, аби не дати себе оточити та прорватися далі — ось що таке кругова оборона. У цьому подкасті ми говоримо з людьми, що тримають оборону в різних царинах. Волонтери, візіонери, науковці, правозахисники, дієвці культури — кожній і кожному є що робити. Наша кругова оборона — це любов, спротив, гідність, відповідальність і пам’ять.

Ведучі - Сергій Жадан, Алла Кошляк, Дмитро Третяк, Іванна Скиба-Якубова
Слухати на платформах
  • Обкладинка подкасту: Оксен Лісовий: Любов — інструмент життєвого успіху
    Епізод 30

    Оксен Лісовий: Любов — інструмент життєвого успіху

    Замість курсу БЗВП — «Основи національного спротиву» з акцентом на домедичну допомогу, теорію з вогневої підготовки та сучасні цифрові технології, що використовуються в секторі безпеки та оборони. Польові навчання — скоротити, запровадити короткі виїзди на полігони і шефство бойових бригад над університетами. Міністр освіти й науки України Оксен Лісовий в ефірі Радіо Хартія розповів, які зміни відбудуться в університетах з 1 вересня і чого чекати в школах щодо програми «Захист України».
  • Обкладинка подкасту: Остап Яриш: Військова допомога США на паузі. Що далі?
    Епізод 29

    Остап Яриш: Військова допомога США на паузі. Що далі?

    Президент Дональд Трамп наказав призупинити постачання військової допомоги США Україні після напруженої розмови в Овальному кабінеті з президентом України Володимиром Зеленським. Тож військова допомога від США для України нині на паузі. Це матиме великі наслідки для обороноздатності України і для світового порядку. «Скільки ця пауза триватиме, ми поки що не знаємо. Голова ЦРУ Джон Реткліфф зазначає, що за зняттям з паузи стоятимуть переговори чи діалоги між українською та американською владою», — говорить в коментарі Радіо Хартія журналіст із США Остап Яриш. Якою є позиція Конгресу США щодо підтримки України після цієї заяви та реакція Республіканської партії на зміну курсу щодо України. Чи можливий внутрішній, політичний, фінансовий чи громадський, тиск на Трампа. Що означає озвучена адміністрацією Трампа «готовність до миру» України?
  • Обкладинка подкасту: Дмитро Однороженко: Назвався Хейтспіч, то працюй
    Епізод 28

    Дмитро Однороженко: Назвався Хейтспіч, то працюй

    «Коли людина була тут, переживала ці події і написала про це пісню, хай навіть всрату, це все одно щира рефлексія», відповідає соліст гурту «Хейтспіч» Дмитро Однороженко на питання, як відрізнити справжню музику від бажання швидко заробити на конʼюнктурі. Про конструктивні матюки, як говорити з публікою, корисне хуліганство, переосмислення і рефлексії на війну в творчості, відкриття в українській музиці та мрію про концерти на сході України.
  • Обкладинка подкасту: Богдан Бунчак: Віра в ірраціональне – єдине, що лишається, коли в тебе відбирають все
    Епізод 27

    Богдан Бунчак: Віра в ірраціональне – єдине, що лишається, коли в тебе відбирають все

    «Війна дуже змінила моє відчуття часу і простору, він ніби розсипався», — говорить Богдан Бунчак, художник, ветеран. У новому епізоді подкасту «Кругова оборона» він розповідає про свій досвід війни через мистецтво. Богдан служив у 95-й бригаді як командир штурмового відділення. Після поранення і тривалої реабілітації він повернувся до мистецьких проєктів, а також є куратором програми адаптації ветеранів і ветеранок «Вільно». Говоримо з ним про те, чи є атеїсти в окопах, як розповідати іноземцям про війну та як знайти порозуміння людям з різними досвідами.
  • Обкладинка подкасту: Альона Луньова: Росія найбільше боїться вільних людей
    Епізод 26

    Альона Луньова: Росія найбільше боїться вільних людей

    Із адвокаційною директоркою Центру прав людини Zmina Альоною Луньовою Алла Кошляк говорила на наступний день після того, як співзасновника Зміни Максима Буткевича звільнили із російського полону. «Росія боїться таких людей, як Максим, бо він безперечно є вільною людиною», — каже Альона. І додає: саме тому так важко визволяти українців. Про людей на окупованих територіях, про виклики для держави нині і в майбутньому, про необхідність змін у системі міжнародного права і про те, як історія і памʼять стають на захист справедливості, коли інші інструменти не діють.