До усіх подкастів
Добрі Новини з Дикого Поля. Вечір
Подкаст

Добрі Новини з Дикого Поля. Вечір

Ви скажете: в Дикому Полі вже тисячу років немає добрих новин. Ми відповімо: все ж, варто прислухатись, і ви їх почуєте. Добрі новини й мудрі голоси для вас шукають Іванна Скиба-Якубова та Олена Гусейнова. Гортаємо карти Гійома де Боплана, розповідаючи про події на Сході України та зустрічаємо цікавих співбесідників на довгому Муравському шляху. А ще — шукаємо відповіді на дитячі й батьківські питання в рубриці «Степова колиханка». Дивіться і слухайте на YouTube: @RadioKhartia та radiokhartia.com. Ведучі — Іванна Скиба-Якубова та Олена Гусейнова

Слухати на платформах
  • Обкладинка подкасту: Як завадити Росії вербувати дітей для терактів / Тетяна Доцяк, Ірина Маркевич
    Епізод 4

    Як завадити Росії вербувати дітей для терактів / Тетяна Доцяк, Ірина Маркевич

    Російські спецслужби вербують українських підлітків для здійснення терактів у мирних містах. Кількість завербованих дітей може сягати сотень і навіть тисяч, говорять правоохоронці. Розголосу цій страшній темі надала Тетяна Доцяк, журналістка програми «Факти» ICTV. У цій програмі ми поговоримо з Тетяною про деталі її розслідування, а з психологинею Іриною Маркевич — про те, як нам урятувати підлітків від вербовки. Коментар про роботу правоохоронних органів у цьому напрямку дасть Олександр Шевченко, начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Харківської обласної прокуратури. Попри те, що ці підлітки несуть відповідальність за українським законодавством, вони й самі є жертвами злочину, адже міжнародне право забороняє вербувати дітей до 15 (а за деякими протоколами і до 18) років до участі у військових діях. Як говорить один із підлітків, героїв сюжету Тетяни Доцяк, завербований росіянами, який зараз перебуває під слідством, «воно все того не варте». Давайте спільно пошукаємо способи вберегти наших дітей від ще однієї біди, в яку затягують їхнє життя окупанти.
  • Обкладинка подкасту: Добрі новини з Дикого поля. Вечір | Як Харків береже імена своїх
    Епізод 3

    Добрі новини з Дикого поля. Вечір | Як Харків береже імена своїх

    Гості цього випуску дбають про те, щоби пам’ять про людей, яких забрала російська агресія, зберігалася та жила як у просторах (цвинтарі, меморіали, пам'ятні місця), так і в діях (стипендії, премії, нагороди): ▪️ Оксана Довгополова, докторка філософії, кураторка й співзасновниця платформи Минуле / Майбутнє / Мистецтво, яка займається політиками меморіалізації/комеморації ▪️ Олена Рофе-Бекетова, директорка БФ родини Алчевських-Бекетових та БФ «Харків з тобою» ▪️ Марина Полякова, волонтерка й голова ГО «Всеукраїнське об’єднання рідних зниклих безвісти та загиблих захисників України» Досвід війни, яка триває дванадцятий рік, нерозривно пов'язаний із досвідом втрати. Біль ніколи не вгамується, єдиним способом долати його є пам’ять. Гості та ведучі міркують про облаштування місць пам’яті. Про військове поховання на харківському міському кладовищі № 18, потребу зрозумілої навігації та облаштування місць, де близькі загиблих воїнів могли б схилити коліно. Про меморіальні локації в громадських просторах та залученість громади до їхнього створення. Про пам’ять як дію, коли засновуються стипендії, конкурси, видаються книжки, які продовжують справу тих, хто загинув. А також про час і дистанцію, яких потребуємо, щоби знайти мову меморіалізації, яка дозволила б утримати пам’яті про війну і про тих, кого вона забрала. Таку мову, яка б демонструвала, що для всього суспільства пам’ятання є цінністю. Про це та інше — в новому випуску програми «Добрі новини з Дикого Поля. Вечір». Ведучі: Олена Гусейнова, Іванна Скиба-Якубова.
  • Обкладинка подкасту: Війна не дає розкоші бути пацифістками | 8 березня | Ірина Багалій, Анна Шаригіна
    Епізод 2

    Війна не дає розкоші бути пацифістками | 8 березня | Ірина Багалій, Анна Шаригіна

    Гості цього випуску — жінки з напозір різними оптиками. Анна Шаригіна — одна з лідерок харківського феміністичного руху, вона багаторічна президентка ГО Харківське жіноче об’єднання «Сфера»; Ірина Гончарова-Багалій, натомість, стверджує, що не підтримує феміністичних рухів — і водночас її життя виглядає дуже феміністичним: лікарка-психіатриня, депутатка харківської міської ради, екологічна активістка. Чи можлива спільність між цими жінками, що стоїть за декларативним несприйняттям фемінізму і як кожна з них планує провести 8 березня? У цій розмові авторки програми, Олена Гусейнова та Іванна Скиба-Якубова, знаходять як мінімум три лінії солідарності: робота на перемогу й збереження суверенітету; протидія одноосібному прийняттю рішень у громаді та надважливість жіночої освіти. Чи справді щось не так з жіночими колективами? Що заважає жінці-лікарці стати очільницею медінституції? Чи йдеться українським феміністкам про неомарксизм і чи бувають релігійні феміністки та феміністки-націоналістки? Зрештою, чи тішить співрозмовниць «агонія пластикових тюльпанів» у середмісті Харкова? Про це та інше — в другому випуску програми «Добрі новини з Дикого Поля. Вечір»
  • Обкладинка подкасту:  Добрі новини з Дикого Поля. Вечір. 1 / Стосунки на відстані. Діти в часи війни
    Епізод 1

    Добрі новини з Дикого Поля. Вечір. 1 / Стосунки на відстані. Діти в часи війни

    Діти народжуються, люди одружуються, родини тримаються. І це вже добрі новини. У першому випуску програми «Добрі Новини з Дикого Поля. Вечір» ми говоримо про те, як утримувати стосунки на відстані, коли хтось у родині служить; як це — бути молодими батьками під час війни, особливо, якщо батько — військовослужбовець; чого бояться, про що мріють і що найчастіше запитують у педіатра батьки та опікуни дітей сьогодні; які питання ставлять сьогодні діти та як нам на них відповідати. Наші гості: Ірина Маркевич, психологиня, благодійний фонд «Харків з тобою» майор Ілля Лобода, начальник віддділення психологічного забезпечення 13 бригада НГУ «Хартія» Роман Ключка, педіатр, клініка «Педіатр+» Яків Озеров, солдат 13 бригада НГУ «Хартія» І ще один особливий гість, на якого ми дуже чекаємо. Дивіться на YouTube @Radio Khartia та слухайте на radiokhartia.com